• CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img
 • CC img

Praca wychowawcy

Jako lider i wzór naśladowania dla obozowiczów w wieku 7-16 lat, twoim podstawowym obowiązkiem będzie opieka nad dziećmi. Counselor dba o jak najlepsze samopoczucie obozowiczów i dokłada wszelkich starań, aby doświadczenie dzieci z obozem przynosiło im, jak najwięcej zadowolenia i satysfakcji. Wychowawca musi być gotowy na pracę 24 godziny na dobę.

Zakwaterowanie

Większość wychowawców mieszka w domkach lub namiotach z drugim wychowawcą i 8-10 podopiecznymi w podobnym wieku. Część domków ma własną łazienkę, ale często kilka domków dzieli jedną dużą wspólną łazienkę.

Wyżywienie

Pracownicy i obozowicze spożywają posiłki w jadalni nazywanej Dining Hall. W większości wypadków, będziesz jadł z pozostałym wychowawcami i swoimi podopiecznymi. Dining Hall jest wesołą i bardzo istotną częścią życia na obozie, pełna rozmów, śpiewów i obozowych rymowanek.

Godziny pracy i obowiązki

Chociaż praca na obozie wypełniona jest licznymi atrakcyjnymi aktywnościami, to nie można jej określić jako wypoczynku. Poza dniami wolnymi, wychowawca spędza 24 godziny na dobę z grupą dzieci. Całkowita liczba godzin pracy jest z tego względu większa niż w innych przeciętnych pracach. Będziesz musiał dostosować się do braku prywatności i bardzo podstawowych warunków mieszkalnych. Od wychowawcy oczekuje się ścisłego podążania za rozkładem dnia, godzinami powrotu oraz regułami zachowania, takimi jak zakaz palenia czy spożywania alkoholu na terenie obozu. Biorąc wszystko pod uwagę, satysfakcja z pracy wychowawcy przewyższa włożony w nią trud. Pozytywne nastawienie i pracowitość są jednak wymagane!

W ciągu dnia

Wychowawca może zostać zatrudniony albo jako Instruktor albo Ogólny wychowawca. W każdej z tych ról, będziesz prowadził lub towarzyszył swoim podopiecznym w jednej lub większej ilości aktywności

 • Instruktor (Activity Counselor)
  Instruktorzy nauczają konkretnej umiejętności lub pracują w pewnej dziedziny aktywności (np. Land Sports, Waterfront, Outdoor Adventure, Performing Arts, lub Arts & Crafts). Przydział zadań będzie opierał się na opisie twoich umiejętności (poziomu, doświadczenia, i certyfikatów), który zamieścisz w aplikacji.
 • Ogólny wychowawca (General Counselor)
  Jeśli masz dobrą ogólna wiedzę i doświadczenie w wielu różnych umiejętnościach i aktywnościach, obóz może zatrudnić cię jako ogólnego wychowawcę. Jeśli wiesz, że nie jesteś ekspertem w jednej konkretnej dziedzinie, koniecznie wypisz w aplikacji wszystkie możliwe umiejętności, w których masz doświadczenie.

Program wieczorny

Jako wychowawca będziesz odpowiedzialny za przygotowanie i prowadzenie programu wieczornego. Uczestniczyć w nim może tylko twój domek, kilka domków lub cały obóz.

Przykłady aktywności z wieczornego programu
Capture the Flag
Talent Show
International Night
Campfires
Dance/Disco
Bingo/Casino night
Movie Night
Vespers
Night Hikes
Skits
Concerts
Cookouts
Cabin Nights

Umiejętności Instruktora

Nie musisz być Olimpijczykiem! Dobra wiadomość jest taka, że w większości wypadków, twoje doświadczenie i wiedza o konkretnej umiejętności zdobyta poprzez hobby, zajęcia w szkole, granie z przyjaciółmi, czy też w lokalnej drużynie, będzie wystarczająca, aby jej nauczać na obozie. Wszystkie twoje umiejętności powinny być wypisane w aplikacji. Pamiętaj, że musisz być gotowy pomagać innym w czasie zajęć, jeśli tylko będziesz potrzebny.

Zdobywanie dodatkowego doświadczenia zwiększa szansę na przydział obozu! - Rozwijając swoje i nowe umiejętności  uczestnicząc w dodatkowych kursach, szkoleniach przed wyjazdem, zwiększasz swoją szansę na szybsze zatrudnienie. Jeśli posiadasz certyfikaty upewnij się, że będą one aktualne do końca przyszłych wakacji.