• CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img
  • CC img

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Masz pytania na temat programu Camp Counselors USA? Tutaj znajdziesz odpowiedzi!

Odpowiemy tutaj na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące programu. Przejrzyj zawartą niżej listę pytań i jeśli nie ma tam odpowiedzi na pytanie, którego szukasz, skontaktuj się z naszym biurem w Warszawie.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Aby wyjechać należy mieć skończone 18 lat z dniem 1 czerwca. Granice wieku, które kwalifikują na wyjazd to 18 do 30 lat. Decydując się na wyjazd w ramach opcji Support Staff, trzeba posiadać status studenta w trakcie starania się o wizę. Tak więc będąc w klasie maturalnej nie spełnia się tego wymogu. Możliwością wtedy jest wyjazd na opcję Counselor, jednak młode osoby muszą wykazać się jeszcze większym doświadczeniem w pracy z dziećmi i dodatkowymi umiejętnościami, aby obóz zatrudnił ich pomimo młodego wieku. 
Jako Support Staff: praca w kuchni: przygotowywanie posiłków, serwowanie ich, zmywanie; prace ogrodowe, prace naprawcze, malowanie budynków, koszenie trawy; sprzątanie pokoi, budynków , pranie.

Jako Counselor można zostać albo wychowawcą albo instruktorem, ratownikiem.

Decydując się na opcję Support Staff liczy się każde doświadczenie, które się zdobyło, w tym domowe. 

Chcąc zostać Counselorem należy mieć doświadczenie w pracy z grupą dzieci np. jako opiekun grupy harcerskiej, trener tenisa, piłki nożnej. Bardzo cenne jest posiadanie dodatkowych umiejętności sportowych lub artystycznych. Posiadane certyfikaty, kursy są dodatkowym plusem.

W opcji Support Staff wymagany jest poziom komunikatywny języka angielskiego, natomiast w opcji Counselor poziom zaawansowany.
Obozy zaczynają się mniej więcej od 20 maja do 25 czerwca, a kończą między 15 a 30 sierpnia. Większość obozów trwa 9 tygodni, obozy dzienne natomiast 11 tygodni. Im wcześniej będziesz gotowy na wyjazd tym lepiej – należy jednak pamiętać, że w przypadku opcji Support Staff daty wizy, a tym samym pozwolenia na pracę muszą mieścić się w granicach daty przerwy wakacyjnej ustalonej przez uczelnię (pierwszy dzień sesji to pierwszy dzień, w którym można wyjechać). 
Zachęcamy, aby podczas aplikacji podać daty, w których jesteśmy pewni, że będziemy mogli wyjechać. Gdy okaże się, że wcześniejszy wyjazd jest możliwy, możemy zmienić daty dostępności. Zasada jest, że im wcześniejsze daty tym łatwiej znaleźć ofertę.
Nie ma możliwości wyjazdu ze znajomymi na ten sam obóz. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy znajomy, który był w zeszłych latach na obozie, poleci uczestników dyrektorowi swojego obozu i ten zgodzi się na wystawienie oferty. Warto jednak potraktować wyjazd na Camp jako jedyną w swoim rodzaju szansę poznania nowych ludzi i to z wielu zakątków świata. Nie jadąc z przyjaciółmi będziesz bardziej otwarty na nowe znajomości. 
Większość obozów, z którymi współpracujemy mieści się na północno – wschodnim wybrzeżu – w Nowej Anglii, Pensylwanii i Nowym Jorku. Nie ma możliwości określenia, w którym dokładnie rejonie uczestnik chcę pracować. Wyjątkiem są Targi Pracy, podczas których uczestnik może wybrać, z którymi obozami chce przejść rozmowę kwalifikacyjną. Warto tez pamiętać o 30 dniowym Grace Period, podczas którego można zwiedzić interesujące nas regiony USA, odwiedzić rodzinę i przyjaciół.
Każdemu uczestnikowi przysługuje jeden dzień wolny w tygodniu. W ciągu tygodnia masz wolne wieczory i przerwy w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że każdy obóz ma własny rozkład dnia.
Od osób, które znają Cię, co najmniej 6 miesięcy i byli Twoim pracodawcą, nauczycielem, trenerem lub księdzem. Niezbędne są 2 referencje przy aplikowaniu do opcji Support Staff i 3, jako Counselor. Referencje od rodziny i znajomych nie będą akceptowane.
Zgodnie z zasadami przedstawionymi przez ambasadę nie kwalifikują się studenci policealnych studiów studiujący w systemie wieczorowym lub zaocznym, lub studenci policealnego studium, którzy nie są między 2 a 3 semestrem. Nie kwalifikują się także studenci szkół zawodowych (np. kosmetycznych, fryzjerskich, detektywistycznych), studenci szkół eksternistycznych, szkół ponadpodstawowych oraz studenci centrum nauczania dla dorosłych.
Można nawiązać kontakt z dyrektorami obozów samodzielnie lub z polecenia znajomych. W tym czasie należy rozpocząć proces aplikacji z CCUSA, tak aby dyrektor miał wgląd to aplikacji uczestnika i na jej podstawie mógł podjąć decyzję. Jeżeli dyrektor nie będzie wymagał wglądu do aplikacji, wystarczy przedstawić CCUSA list zapraszający, oferujący stanowisko od dyrektora i my zajmiemy się dalszą procedurą. 
Tak pomagamy przy całej procedurze wizowej. Do zadań uczestnika należy wypełnienie wniosku wizowego przez Internet, opłacenie opłaty wizowej na poczcie, dostarczenie do biura paszportu i podpisanego DS2019 (pozwolenie na pracę wystawiane przez CCUSA), oraz stawienie się na rozmowę z konsulem w wyznaczonym przez CCUSA i ambasadę terminie. 
Już na rozmowie kwalifikacyjnej można złożyć deklaracje chęci uczestniczenia w Targach Pracy. 
Współpracujemy z 1000 obozów na terenie USA, więc szansa na znalezienie obozu jest duża. Warto w czasie czekania na nadejście oferty zdobywać kolejne umiejętności i doświadczenie, aby zwiększyć swoją szansę na dostanie oferty pracy.

Pierwsza rata płatna jest przy aplikacji do programu, dowód wpłaty dostarczamy na rozmowę kwalifikacyjną. Drugą ratę należy zapłacić na 15 dni od akceptacji do programu.

W razie nie otrzymania oferty na Targach, CCUSA rozpocznie poszukiwanie odpowiedniego obozu do Twoich umiejętności i doświadczenia.
15 maja przy opcji Support Staff lub 30 czerwca w opcji Counselor.
Obozy ustalają miejsce odbioru uczestnika i z tego miejsca jest zapewniony darmowy dojazd na obóz. Uczestnik dostaje też dokładną instrukcje, w jaki sposób dotrzeć na miejsce odbioru, wiec dotarcie na obóz jest łatwe i bezproblemowe.
Meet&Greet to usługa oferowana chętnym uczestnikom, którzy przylatują do Nowego Jorku i ich pracodawca stamtąd ich odbiera lub gdy mają długą przesiadkę w Nowym Jorku. Do dyspozycji jest hostel, w którym witają ich pracownicy CCUSA . Noc w hostelu i dojazd do niego (Manhattan) jest opłacany przez uczestnika.