INFORMACJE DLA RODZICÓW

NASZE DOŚWIADCZENIE MÓWI SAMO ZA SIEBIE!

CCUSA Inc jest międzynarodową organizacją od 1986 r. zajmującą się programami wymiany kulturowej, m.in. Work Experience USA oraz Camp. Siedziba główna CCUSA mieści się w Sausalito w Kalifornii, a do Stanów Zjednoczonych CCUSA wysłało już ponad 235 000 chętnych z ponad 60 krajów świata. Camp Counselors USA Poland wspracuje z CCUSA Inc już od 15 lat. W tym czasie zaufało nam ponad 17 000 studentów polskich uczelni. W czasie poprzednich wakacji ponad 1 000 uczestników mogło przeżyć przygodę swojego życia.

Jeśli Twoje dziecko aplikuje na program Camp Counselors USA lub Work Experience USA, możesz być spokojny, ze jedzie ono z firmą mającą oficjalną desygnatę sponsora wizy J-1 Departamentu Stanu USA. Bycie jednym z jedynych oficjalnych sponsorów wizy J-1, oznacza, że zostaliśmy wyznaczeni przez Departament Stanu, aby pomagać bezpośrednio uczestnikom z uzyskaniem wizy J-1 niezbędnej do pracy w USA i zapewniać opiekę od momentu aplikacji aż do momentu powrotu do Polski.

ROZMOWY KWALIFIKACYJNE/ZAŚWIADCZENIA/WIZY

Aplikacja na programy CCUSA składa się z kilka etapów, w które wchodzą – wypełnienie aplikacji online, omawiającą umiejętności i doświadczenia uczestnika; wpłata opłaty aplikacyjnej wskazująca na zaangażowanie uczestnika w udział w programie; uczestniczenie w rozmowie kwalifikacyjnej; przedstawienie referencji (w programie Camp Counselors USA); uczestniczenie w rozmowach z pracodawcami, aplikacja o wizę J-1 w konsulacie amerykańskim.

UBEZPIECZENIE PODRÓZNE

Wyjeżdżając na nasze programy wszyscy uczestnicy będą pokryci naszym ubezpieczeniem. Nasze polisy nie pokrywają chorób wcześniej powstałych, więc zachęcamy wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego ubezpieczenia do wykupienia takiego przed podróżą.

OPIEKA

CCUSA oferuje pełną pomoc w czasie aplikacji do programu na miejscu w Polsce, oraz już po wyjeździe w USA. Uczestnicy objęci są 24-godzinną opieką na miejscu w USA, którą zapewnia nasze główne biuro w Californii. Każdy uczestnik będzie otrzymywał dokładne instrukcje na każdym kroku aplikacji, dodatkowo będzie uczestniczył w szkoleniu przedwyjazdowym, na którym zostaną omówione dokładnie szczegóły programu i rady, jak radzić sobie w USA.

LOTY

W zależności od program uczestnicy będą mieli możliwość wykupić swój własny lot lub uzyskać lot w cenie programu (program Camp). Uczestnicy mogą również liczyc na rady jak kupić bilety.

OPŁATY PROGRAMOWE

Wszystkie programy CCUSA wiążą się z opłatami. W opłaty wchodząc między innymi opłata za znalezienie pracy, ubezpieczenie, szkolenia, loty (Camp w opcji z lotem), pomoc w procedurze wizowej, opiekę w Polsce i na miejscu w Stanach. W koszty programy wliczają się również opłaty dla stron trzecich - wpłata za wizę do konsulatu, koszt lotu (Work Experience i Camp w opcji z własnym lotem), zaświadczenie o niekaralności (Camp). Część opłat jest zwracana w przypadku rezygnacji z programu (dokładne zasady dotyczące zwrotów można znaleźć w umowie – CCUSA Program Agreement).