HISTORIA CCUSA - PONAD 30 LAT DOŚWIADCZENIA

Jeszcze w roku 1985 CCUSA było tylko marzeniem. Obecnie jesteśmy uznawaną na skalę międzynarodową organizacją z ponad 15 różnymi programami rekrutującą uczestników z ponad 60 krajów. Wyjechało z nami więcej niż 200,000 młodych osób, dla których znaleźliśmy pracę na obozach letnich i u sezonowych pracodawców w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Europie, Brazylii i Rosji.

Poniżej przedstawiamy krótki opis CCUSA i naszych programów.

W 1985 roku program Camp Counselors USA został założony, aby dać młodym ludziom z całego świata możliwość pracy w USA oraz dzielenia się swoją kulturą i doświadczeniem z amerykańskimi dziećmi podczas wakacji letnich. Współpracując z ponad 1000 obozów, Camp Counselors USA zyskał sobie reputację organizacji kierującej się wysokimi standardami obsługi zarówno w kontakcie z uczestnikami jak i obozami. Camp Counselors USA jest znany w środowisku US Camping Industry jako program, na który wyjeżdżają tylko najlepsi wychowawcy i obsługa obozowa. Tak wysoką renomę zawdzięczamy przede wszystkim pozytywnej postawie, zdolnościom i etyce pracy naszych byłych uczestników.

W 1995 roku program Work Experience USA został wprowadzony, aby poszerzyć możliwości wyjazdowe naszych uczestników z całego świata. Work Experience USA oferuje studentom szansę rozwoju osobistego i zdobycia cennego doświadczenia, dzięki pracy na terenie USA. Wyjazdy odbywają się w czasie wakacji letnich i gama pracodawców obejmuje parki narodowe, parki rozrywki, ośrodki wypoczynkowe, hotele, ośrodki narciarskie i wiele innych pracodawców sezonowych. Ten studencki program, z wieloma opcjami do wyboru, daję szansę rozwinięcia doświadczenia, wzbogacenia CV i zawiązania przyjaźni z osobami z innych krajów świata.

W 1996 roku wprowadziliśmy program Camp Counselors Russia, jako pierwszy poza terenem Stanów Zjednoczonych. Dzięki długiej rosyjskiej tradycji obozów letnich, Camp Counselors Russia może zaoferować wychowawcom i rosyjskim dzieciom niezwykłą możliwość dzielenia się swoja kulturą i tradycją. Program Camp Counselors Russia zapewnia niesamowite i niezapomniane wrażenia.

W 1997 roku zainicjowaliśmy program Work Adventures Down Under. Umożliwia on 18-30 letnim osobom pracę i podróże do Australii lub Nowej Zelandii. Program Work Adevnture Down Under stawia sobie za cel pomoc i wsparcie uczestników, tak aby ich wyjazd był w jak największym stopniu beztroski i niezapomniany.

W 1998 CCUSA rozszerzyło swoją ofertę o program Practical Training USA. Wiza J1 Trainee pozwala osobom wykwalifikowanym w dziedzinie Handlu, Finansów, Biznesu i Zarządzania  na przyjazd do USA i uczestniczenie w 12-18 miesięcznych praktykach stażowych. Ukończenie tego rodzaju praktyk i zdobycie nowych cennych umiejętności niezmiernie wzbogaca CV i wpływa na rozwój kariery.

W 2003 roku zadebiutował program Camp California. Widząc ogromne zapotrzebowanie w Europie na obóz w amerykańskim stylu, CCUSA otworzyło pierwszy tego typu obóz w Chorwacji, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Z ponad 160 obozowiczami na dwutygodniowych sesjach i grupą 50 wychowawców z całego świata, Camp California oferuje wszystko czego można sobie życzyć – międzynarodowe przyjaźnie, naukę angielskiego przez zabawę, bogaty program artystyczny i sportowy, kursy wspinaczkowe i niesamowity program sportów wodnych. Do programu poszukujemy zarówno obozowiczów, jak i wychowawców.

W 2006 roku CCUSA dodało parę kolejnych ekscytujących programów

  • Camp Counselors Canada: odpowiednik programu w USA, prowadzony we współpracy z firmą Nyquest. Jest to program dla osób pragnących przeżyć przygodę życia, pracując jako wychowawca lub obsługa obozowa na obozie letnim w Kanadzie
  • Work and Play Canada: na potrzeby tego programu zawiązaliśmy współpracę z GO International Work and Travel Providers. W tej opcji uczestnicy mają możliwość pracy w ośrodkach narciarskich w czasie zimy, u różnorodnych pracodawców w okresie letnim, albo nawet znaleźć pracę na cały rok.
  • Program Work in an English Pub: program ten oferuje ciekawe możliwości dla osób chcących pracować bezpośrednio w Wielkiej Brytanii lub chcących połączyć go z programem w USA lub Rosji

W 2007 roku CCUSA rozpoczęło program Volunteer Experience South Africa. We współpracy z YOU2Africa, uczestnicy z Wielkiej Brytanii, USA i Australii mają szansę wzięcia udziału w wolontariacie na terenie Południowej Afryki.

W 2008 roku, wystartował program Working Holiday USA, dzięki któremu osoby z Australii i Nowej Zelandii mają możliwość przedłużenia swojej przygody z pracą  w USA aż do 12 miesięcy.
W 2009, CCUSA dodało nowe programy wolontariatu. Uczestnicy będą mogli stać się wolontariuszami dzięki programowi Volunteer Latin America, Volunteer Asia i w nowej opcji wolontariatu w Nowej Zelandii. 

Jak można zauważyć CCUSA oferuje szeroką gamę programów dla dzieci i dorosłych. Dzięki udziałowi w programie uczestnicy mają szansę wzbogacić swoje doświadczenie, poznać nowe kultury, rozwinąć swoją karierę i zawiązać międzynarodowe przyjaźnie. Wyjeżdżając z CCUSA możesz poznać jak wygląda prawdziwe życie w nowym kraju, czego jako turysta nie będziesz miał szansy doświadczyć. 

Tego roku z naszych programów skorzystało ponad 35,000 osób, takich jak ty.

CCUSA jest niezwykle dumne z oferowanych programów. Zapewniają one pełny atrakcji, bezpieczny i satysfakcjonujący sposób na poznanie świata. Nie czekaj i przeżyj „Najlepszą przygodę Twojego życia”, a CCUSA pomoże ci stać się kimś więcej niż tylko turystą!