• WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img
 • WS img

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Masz pytania na temat programu Work Experience USA? Tutaj znajdziesz odpowiedzi!

Odpowiemy tutaj na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące programu. Przejrzyj zawartą niżej listę pytań i jeśli nie ma tam odpowiedzi na pytanie, którego szukasz, skontaktuj się z naszym biurem w Warszawie.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Tak, trzeba być studentem uczęszczającym na zajęcia w pełnym wymiarze godzin, stacjonarnie. Studia kończące się licencjatem lub magistrem. Wieczorowe, dzienne lub zaoczne.
18-29 lat.
Tak, każdy uczestnik programu musi mieć pracę zanim wyjedzie do USA. Dla osób z własnym pracodawcą jest opcja Independent. Jeśli nie chcesz samemu szukać pracy wybierz opcję Placement lub Job Fair. 

Jeśli wybierzesz opcję Placement, CCUSA w całości zajmie się organizacją Twojej pracy. Przed wyjazdem będziesz wiedział kiedy lecisz, jaką pracę będziesz wykonywał, ile będziesz zarabiał, czy mieszkanie jest dostępne czy musisz szukać samemu. Pracodawcy są między innymi w Parkach Narodowych w Kalifornii, w Resortach na terenie całych Stanów Zjednoczonych, w Parkach Rozrywki, Barach, Sklepach, Restauracjach itd. Jeśli wybierzesz opcję Independent dostaniesz dostęp do bazy pracodawców w tej opcji i wskazówki jak szukać pracy. Jest to opcja dla osób szukających pracy bardziej związanej z kierunkiem studiów lub z planami zawodowymi. 

Możesz też wybrać opcję Job Fair. W tej opcji będziesz miał możliwość przejścia rozmowy twarzą w twarz z amerykańskimi pracodawcami, którzy przyjadą z USA do Polski zatrudniać studentów do pracy. 

Tak. Wielu studentów wybiera opcję Independent żeby móc pracować w większej grupie. W opcji Placement jest taka możliwość, ale tylko u wybranych pracodawców i maksymalnie dla dwóch osób razem. Najlepsza opcją dla grup chcących pracować razem jest opcja Job Fair gdzie pracodawcy zatrudniają najwięcej osób do pracy w swoich resortach i jest największa szansa na zatrudnienie kilku lub nawet kilkunastu osób w jednym miejscu. 
DS2019 to formularz drukowany przez sponsora (CCUSA) posiadającego pozwolenie rządu USA, który upoważnia Cię do ubiegania się o wizę J-1 po spełnieniu określonych warunków programu.
Po otrzymaniu DS2019 otrzymasz kompletne instrukcje od CCUSA w jaki sposób przygotować dokumenty i zostaniesz umówiony na rozmowę z konsulem.
Tak. Każdy uczestnik programu musi osobiście przejść rozmowę o wizę z konsulem. CCUSA poinformuje Cię gdzie i kiedy należy się stawić oraz pomoże Ci przygotować wszystkie dokumenty.
Nie. Nie można przedłużyć wizy. Możesz pracować jedynie w czasie określonym w DS2019, który jest zależny od dat Twojej dostępności, dat wakacji na Twojej uczelni i dat dostępnych dla Twojego kraju (25 maj-25 wrzesień). 
Tak. Ubezpieczenie dostępne w CCUSA jest specjalnie dostosowane do potrzeb programu. Szczegóły obowiązkowego ubezpieczenia będą dostępne dla Ciebie na Footprints. 
To zależy od Ciebie. Wszyscy nasi uczestnicy są w stanie zarobić wystarczająco dużo pieniędzy by pokryć koszty związane z programem i życiem w USA. Od tego ile pieniędzy przeznaczysz na zakupy i podróże po USA zależeć będzie ile przywieziesz dodatkowo do domu.
Wielu pracodawców w opcji Placement zapewnia mieszkanie, także będziesz dokładnie wiedział gdzie będziesz mieszkał. Jednakże, jeśli samodzielnie szukasz pracodawcy w opcji Independent będziesz musiał zorganizować sobie także mieszkanie. Pracodawca na pewno będzie służył pomocą. Jeśli wybierzesz opcję Independent znajdziesz wskazówki jak szukać mieszkania na Footprints a jeśli zgłosisz się do programu odpowiednio wcześnie masz duże szanse znaleźć pracodawcę oferującego również mieszkanie.
Nie, bardzo łatwo poznasz nowych ludzi chociażby na szkoleniu przedwyjazdowym i później u pracodawcy. Długo nie będziesz sam. Jednym z celów programu jest poznanie nowych ludzi i zdobycie nowych doświadczeń. 
Opłaty za mieszkanie według relacji uczestników występują między $80-$250 za tydzień. Zdarza się, że wynajem może być droższy, ale często jest tańszy lub nawet za darmo dla pracowników. Jeśli planujesz mieszkać w dużym mieście musisz spodziewać się wysokich stawek za wynajem.