• CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img
 • CD img

Rola wychowawcy

Jako lider i wzór naśladowania dla obozowiczów w wieku 7-16 lat, twoim podstawowym obowiązkiem będzie opieka nad dziećmi. Counselor dba o jak najlepsze samopoczucie obozowiczów i dokłada wszelkich starań, aby doświadczenie dzieci z obozem przynosiło im, jak najwięcej zadowolenia i satysfakcji. Wychowawca musi być gotowy na pracę 24 godziny na dobę.

Zakwaterowanie

Większość wychowawców mieszka w domkach lub namiotach z drugim wychowawcą i 8-10 podopiecznymi w podobnym wieki. Część domków ma własną łazienkę, ale często kilka domków dzieli jedną dużą wspólną łazienkę.

Wyżywienie

Pracownicy i obozowicze spożywają posiłki w jadalni nazywanej Dining Hall. W większości wypadków, będziesz jadł z pozostałym wychowawcami i swoimi podopiecznymi. Dining Hall jest wesołą i bardzo istotną częścią życia na obozie, pełna rozmów, śpiewów i obozowych rymowanek.

W ciągu dnia

Wychowawca może zostać zatrudniony albo jako Instruktor albo ogólny wychowawca. W każdej z tych ról, będziesz prowadził lub towarzyszył swoim podopiecznym w jednej lub większej ilości aktywności . Wielkim atutem każdego wychowawcy jest gotowość na nowe doświadczenia.

Godziny pracy i czas wolny

Uczestnicy zatrudniani są na minimum 8 tygodni. W tym czasie otrzymasz co najmniej sześć pełnych dni wolnych i trochę czasu wolnego każdego wieczora.

Nie musisz być Olimpijczykiem!

Dobra wiadomość jest taka, że w większości wypadków, twoje doświadczenie i wiedza o konkretnej umiejętności zdobyta poprzez hobby, zajęcia w szkole, granie z przyjaciółmi, czy w lokalnej drużynie, będzie wystarczająca, aby jej nauczać na obozie. Dla niektórych obozowiczów samo doświadczenie bycia na obozie jest ważniejsze niż konkretne nauczane umiejętności.

Dodatkowe szkolenia

Rozwijając swoje i nowe umiejętności uczestnicząc w dodatkowych kursach, szkoleniach przed wyjazdem, zwiększasz swoją szansę na szybsze zatrudnienie. Jeśli posiadasz certyfikaty upewnij się, że będą one aktualne do końca przyszłych wakacji. Dodatkowo wiele obozów oferuje szkolenia i certyfikaty w licznych umiejętnościach. Wykorzystaj tą szansę, aby dalej rozwinąć się profesjonalnie!

Lista umiejętności instruktora

Land Sports
American Football
Archery
Baseball
Basketball
Fencing
Field Hockey
Fitness Instructor
Football/Soccer
Golf
Gymnastics Lacrosse
Martial Arts
Roller Hockey
Rugby
Skateboarding
Softball
Tennis
Volleyball
Yoga
Waterfront
Boat Driving
Canoeing
Diving
Fishing
Kayaking
Kneeboarding
Lifeguard (Surf and/or Pool)
Sailing
Scuba Diving
Surfing
Swimming
Wakeboarding
Waterskiing
Whitewater Kayaking
Whitewater Rafting
Windsurfing
Arts & Crafts
Batiking
Cartooning
Ceramics/Pottery
Graphic Arts
Jewelry Making
Leather Work
Nature Craft
Painting
Photography (Film/Digital)
Rocketry
Screen Printing
Sculpture
Stained Glass
Tie-dyeing
Woodworking
Performing Arts
Ballet/Dance
Campfire Singing and Performing
Choreography
Circus
Costume/Set Design
Drama
Guitar
Magic
Music
Piano
Radio Amateurs
Singing
Theater/Stage Manager
Video Production
Outdoor Skills/Adventure
Abseiling/Rappelling
Backpacking
Camping/Hiking
Farm Animal Care
Farming
Go-carts
Horseback Riding (Western/English)
Low/High Ropes
Mountain Biking
Orienteering
Outdoor Cooking
Riflery
Rock Climbing
Scouting

Ogólny wychowawca (General Counselor)

Jeśli masz dobrą ogólna wiedzę i doświadczenie w wielu różnych umiejętnościach i aktywnościach, obóz może zatrudnić cię jako ogólnego wychowawcę. Jeśli wiesz, że nie jesteś ekspertem w jednej konkretnej dziedzinie, koniecznie wypisz w aplikacji wszystkie możliwe umiejętności, w których masz doświadczenie.